www.RingingCedarsofRussia.org - official web-site of "The Ringing Cedars of Russia". 
Popular searches:


Orphus system
Did you find a mistake in the text? Please, send it to us: highlight it and press Ctrl+Enter
 

Source of Life Association

VladimirMegre.com

Day of Earth Celebration

EnergyofLife.ca

Anastasia.ca - community forums

Hosting Project

Pine Nut Oil Information

Cedar Nuts Resources

 

Language Selection:
English Русский Deutsch Turkce

Ünlülerin Aile Mülkü’yle ilgili görüşleri Ürünler hakkındaki yorumlar

Ünlülerin Aile Mülkü’yle ilgili görüşleri


A.V. Kvaşnin - Rusya Federasyonu Başkanı’nın Sibirya Federal Bölgesi Yetkilisi


Sibirya nüfusunun ezici çoğunluğu, kendi evlerini inşa etmek ya da durumlarını iyileştirmek istiyor. Nüfusun çoğunluğu için, kendi evine sahip olmanın, ekonomik koşullarını iyileştirme, kendi kendine yetme fırsatı demek olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız.

Aile mülkü, kuşakların geleneklerini korumanın temeli olurken, aile bağlarını da sağlamlaştırıyor. Aile mülklerindeki yaşam, sağlıklı bir aileyi, kusursuz gelecek kuşakları şekillendirirken, bir yandan da Sibirya halkının geleneklerinin korunmasını sağlıyor.

Vladimir Dovgan - İşadamı


Kendinizi mutlu, zengin ve tamamıyla sağlıklı göreceksiniz! İçinde yaşamak istediğiniz o harika evi gözünüzde canlandırın. Muhteşem sedir ağaçları ve meyve bahçeleriyle kaplı, hektarlar boyunca uzanan bu toprak sizin aile yuvanız. Hayalinizi hemen şimdi yaratın.
Ülkemizin en çok okunan yazarlarından biri olan Vladimir Megre, bir konuşmamızda bana dediği gibi: “Yaşamımız imgelerle değişiyor. Parlak, güçlü bir imge doğduğunda, insanları hemen sarıp, yerini daha güçlü bir imgeye bırakana dek yaşamlarını değiştiriyor.”

Dmitri Medvedev - Rusya başkanı


Bu aile mülkü fikri gayet olumlu, şu an üzerinde çalıştığımız Rusya’da birkaç ya da tek katlı evler projemize epey benziyor.

Pavel Malahov- “Ruskaya Usadba” или “Rus Malikanesi” şirketi, genel müdürü

[Röportajdan]
Pavel kendisini ve iş dünyasındaki yolunu kısaca anlatıyor. Onun ölçülerine göre elde ettiği her şey, temel hayati ödevin gerçekleşmesi, yani ülkede yeni bir sosyal araç haline gelmeye başlayan aile mülklerinin canlanması yolunda küçük bir adımdan ibaret. “Girişken insanları, çok çocuklu aileleri köylere, taşraya döndürmek için onlara şehirdekinden daha konforlu yaşam koşulları sunmak, kendilerine ait bir malikanede yaşamalarını sağlamak, en iyisi de şehirdekinden daha fazla kazanabileceklerine, gelecek kaygısı taşımayacaklarına dair bir güven duygusu vermek gerekli. Büyük şehirlerin, mega şehirlerin yanlarında prestijli eko-köyler kurmak, bir dizi sosyal ve demografik sorunun çözümüne yardımcı olacaktır.” Bu satırlar, sohbetimiz esnasında Pavel İvanoviç’in bana okuttuğu şirketin misyonundan. “İşimizin amaç ve hedeflerine dair gereksiz soruların hasıl olmaması için, –gülüyor-. Sırf bu plana ayrılmış geniş bir bütçemiz var ve şirketimizin uzmanları gerekli tüm teknoloji ve donanıma sahip.” “Ekspert Sibir” или “Sibirya Eksperi” dergisi No:13(155)/ 2Nisan 2007
http://www.expert.ru/printissues/siberia/2007/13/domostroitelnye_kombinaty/

Vasiliy Jirov- İlk IBF(Uluslar arası Boks Federasyonu) ağır siklet dünya şampiyonu, Olimpiyat şampiyonu.


- Ne tür kitapları seversiniz?
Hayata, kim olduğumuza, geçmişimize ve genel olarak nereden geldiğimize ilişkin kitapları severim. Bize okulda öğretilenler elbette önemlidir ama her şey demek de değildir; insana yalnız mutluluk değil, huzurlu, dengeli bir yaşam da gereklidir. İşte ben de, bizden, gerçekte kim olduğumuzdan bahseden “Anastasya”yı ya da “Rusya’nın Çınlayan Sedirleri”ni okuyorum.

Röportajın tam metni için:
http://fightnews.ru/vasiliy_jirov_tigr_vernulsya_v_les_i_hochet_nayti_sebe_novuyu_dobychu

Viktor Medikov- Ekonomi doktoru, birinci ve ikinci dönem Devlet Duması milletvekili


Pek çok yayın organında ve kitaplarında örneğin “Ulusal Düşünce” kitabında önemli fikirleri var, Rusya Federasyonu Başkanı’na bağlı Aile Mülkleri Akademisi’nin kurucularından.

Aleksandr Prohanov- “Zavtra” или “Yarın” gazetesi baş editörü


Rusya’nın geleceği parlak! Moskova bölgesine son gidişimde, Moskovalıların hektarlarca çorak ve boş araziyi alıp eko-köyler kurduğunu, Büyük Rusya’yı yeniden canlandırdıklarını gördüm! Siz burada çene yarıştırırken, millet işe koyulmuş bile! TVS yayınında.

Rusya Federasyonu Bölgesel Gelişim Bakanlığı, Yapı İşleri Bölümü Müdürü Anvar Şamuzafarov.


Burada dinlediğimiz onca şeyden sonra, ilkin yasal yükümlülükleri düzenlemeye çalışacağız zira, şu haliyle “aile mülkü” sistemine engel oluyor. Bu, konforlu ve sade konutları temin etmek için parlak bir fırsat, insanın bunu hayata geçirmek için çok önemli bir motivasyonu da var: en az üç kuşak boyunca ailesiyle sürekli ilişki halinde olmak.

Aleksandr Mihaylov- aktör, yönetmen


- Olağanüstü tayga sakini Anastasya’yla ilgili bir projeye katılacağınız söyleniyor?
- Kitapların yazarı Vladimir Megre’yle arkadaşız. Kimilerinin bağnaz dediği taraftarları, şimdi tüm ülkede şaşırtıcı aile mülkleri kuruyor. Günümüzün eko-köyleri yani… Her Rus vatandaşı, bir hektar da olsa kendi toprağına sahip olacak, bu fevkalade milliyetçi bir fikir değil mi yani? Megre’nin Anastasya’yla ilgili kitapları, ulusal yaratıcılık için güçlü bir itki oldu, mucizevi değil mi? Ve muhtemelen, günün birinde bu şaşırtıcı hikayeyi film olarak görebiliriz… Kesin olarak söyleyebileceğim tek şey şu: Rusya’nın yeniden doğuşu Sibirya’dan olacak. Orada hâlâ bu zor işin üstesinden gelebilecek insanlar var. Haklı olup olmadığımı zaman gösterecek.

“Akşam Moskovası” Gazetesi http://www.vmdaily.ru/article.php?aid=35592

Talgat Taddjudin или Talat Tacettin – Rusya Şeyhülislamı


- V. Megre’nin kitapları için ne düşünüyorsunuz?
İyiler. Kitaplar çok çok hoşuma gitti, okuyor ve kendim için pek çok yararlı buluyorum. Kitapları okurken, insanın inancını ama basitçe inancını değil Tanrı inancını da pekiştirdiğini hissediyorum. Bir mümin, yerin de göğün de varlığına inanır, Tanrı inancınınsa her gün beslenmesi gerekir. Bunun için de yalnızca gözleri değil, en önemlisi, kalbi de açmak gerekir. Kalp kolayca inanmaz da. Tanrı’yı tüm kalple sevmek gerekir, Vladimir Nikolayeviç Megre’nin kitapları da Tanrı’yı sevmeye epey yardımcı oluyor. İnsanlara gerçeği Anastasya’nın sözleri aracılığıyla aktarıyor. Din alimleri için birtakım tartışmalı noktalar olabilir, birileri çıkıp bunların hipotez olduğu gibi bir şeyler söyleyebilir, ama Tanrı inancı, dahası Tanrı sevgisi, ilkin zerrecikler halinde toplanarak büyür ve sonunda sınırsız olur. İşte böyle bir insan, daha bu dünyadayken mutlu olmaya başlar. Vladimir Megre’nin kitapları da bize bu yolda yardımcı oluyor.

- Aile mülkleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Biz yakınlarda aile mülkümüze, Bulgaristan’a döndük. Burası bizim için, modern Tatarlar, Başkurtlar için aile mülkü. Bize kestirmeden Tatar derler ama aslında Bulgarız. Moğollarla, Tatarlarla birlikte ilk savaşanlar bizim atalarımızdır. 1223 yılında Subaday Han’ı Jivyovskiy Dağları’nda yenmişler. İşte bizi buraya getiren de Anayurdumuza, aile mülkümüze duyduğumuz sevgidir, şöyle bir baktığınızda Rusya’nın dört bir yanından, Astrahan’dan, Yekaterinburg’tan, Penza, Ulyanovsk, Orenburg Bölgeleri’nden, Başkurdistan’dan, Tataristan’dan, anayurdumuzun tüm bölgelerinden hatta Batlık eyaletlerinden, Belarus’tan, Moldova’dan anayurtlarını onurlandırmak için, atalarının, kanlarının çağrısına uyarak gelmiş yüzlerce insan, yüzlerce Müslüman görürsünüz. Ama atalara ve onlar aracılığıyla toprağa duyulan bu sevgi ve sıcak duygular Tanrı tarafından verilmiştir. Bir insan, dünyaya geldiği zaman yer, içer, yaşamını sürdürür, peki tüm bunlar nereden gelir? İşte o doğduğu topraktan. Ekmeği topraktan elde eder, pınarlarından su içer ve bu yüzden toprak ruhu da bedeni de çeker; biz Müslümanlar, yaşamımızda bir kez Hacca gitmekle de yükümlüyüz ve Mekke’ye giderek bunu yerine getiririz. Adem ile Havva’nın ilk kez karşılaştıkları ve sonradan Dicle ve Fırat Nehirleri arasında insan medeniyetini başlatacak dünya üzerindeki ilk aileyi kurdukları Arafat Dağı oradadır. İşte Hac da anayurdumuzu, ilk atalarımız Adem’le Havva’nın yurdunu ziyaret etmektir. Bizi anayurdumuza çeken de anneye, babaya duyulan sevgidir ve tüm insanlıkla yaşam da bu temel üzerine kurulmuştur. Ve tüm bunları düzenlemek için de Rabbimiz bize din ile Tanrı inancını vermiştir. Bunun dışına çıkmamızı da yasaklamıştır. Her ulusun küçük de olsa bir anayurdu vardır. Rusya kocaman bir ülke, Uralların ardında da otuz milyona yakın Rus var. Her biri bir hektar toprak alıp ailelerini yerleştirse ve sadece Tanrı’ya inanarak toprağı ekip biçse, onu sevse, onunla ilgilense, o toprak bizim anamız olur ve elbette topraktan da Tanrı’dan da karşılığını görür. Bu yüzden, aile mülklerinin kurulmasını hoş karşılıyoruz. Daha şimdiden Başkurdistan’da 300 civarında aile, aile mülkleri kurmaya başladı. Bu hareket giderek yayılıyor da. Hem bu da sadece Rusya’mızın, düzenin güçlenmesine yarar; materyalist bir gözle baksanız bile, insanın bir toprağa sahip olmasının, onu yuvarlanan bir taş, evsiz barksız biri olmaktan kurtaracağını, bakıp gözeteceği bir şeyin olacağını, balkonda besleyeceği, gezdirmeye çıkaracağı köpekle değil, çocuk yetiştirmekle uğraşacağını görürsünüz.

21 Mayıs 2003, “Ekoloji ve Ruhaniyet’in Dirilişi” başlıklı Ufa Konferansı


Ürünler Hakkındaki Yorumlar* * *
TÜM ÜRÜNLER ÇOK HOŞUMA GİTTİ! Yağ ve fıstıktan almıştım. Hediye olarak diş macunu da yolladılar. Önceden Moskova’daki Anastasya Merkezi’nden alıyordum siteden almaksa çok daha rahat. Yağı oğluma aldım. 9 yaşında ve 5 yaşından bu yana hokey takımında. Sonbahardan ilkbahara dek yağı içti ve bağışıklık sistemi görülecek şekilde güçlendi. Sedir kolyelerini keyifle takıyoruz. Kokusu çok hoş. Diş macununu da çok beğendim, fevkalade bir sedir tadı var.
Galina. Yorumladığı ürün: Sedir yağı.

* * *
Kayak öğretmeni olarak çalışıyorum. Zamanımın çoğunu soğukta geçiriyorum, ayaklarım çok üşüyor, sürekli hasta oluyordum. Ama bu yılın Eylül ayından beri sedir yağı içiyorum. Sağlığım çok daha iyi durumda, artık hastalanmıyorum. Ve bu da harika! Teşekkür ederim Vladimir ve Anastasya!
Olga. Yorumladığı ürün: Sedir yağı

Saygılarımızla,

www.RingingCedarsofRussia.org.

“Rusya’nın Çınlayan Sedirleri” markası, resmi temsilcidir.

 
home I books I products I distributors I wholesale I contact